3 cviky pro ploché břicho!

Vánoce za námi a s tím i spousta dobrého jídla a pití. Bohužel u většiny z nás i mírné povolení pásku u kalhot. Dnes si tedy ukážeme pár účinných cviků pro ploché bříško.

Cviky, které si dnes ukážeme, zvládne úplně každý. Můžete si je zacvičit v pohodlí domova u sledování televize, i jako závěr Vašeho tréninku ve fitness. Jedná se o cviky zaměřené na hluboké břišní svalstvo, svalový korzet a na ty pověstné "buchty", co všichni tak chceme. Ale nezapomeňte, bez správného jídelníčku to nikdy nepůjde.

Soustřeďte se především na správnost provedení, žádné pohyby neprovádějte švihem a u všech cviků se snažte soustředit na dýchání do břicha. Pokud nevíte jak na to, zde jsme se to učili. Pokud by Vás u jakéhokoliv cviku začala bolet bedra, na chvíli si povolte, uvolněte je a pak začněte znovu. Vše musí táhnout jen bříško!

Boční plank

Lehneme si na bok a opřeme se o loket. Rameno a loket jsou v jedné linii. Hlavu vytahujeme z ramen a držíme zpevněná záda. Natáhneme nohy do roviny a vzepřeme se nahoru. S výdechem zvedáme bok nahoru a s nádechem jdeme dolů. Představte si, že máte přímo na boku provázek, za který Vás někdo tahá nahoru. Opakujte 20x na každou stranu ve 3 sériích. Pokud je toto provedení pro Vás ještě těžké, pokrčte si spodní nohu pod sebe a opírejte se o její koleno.

   

Nůžky

Lehneme si na záda a podložíme si bedra rukama. Opět hlavu vytahujeme z ramen a držíme ji rovně. Nelámeme si krk dopředu. Nohy natáhneme do vzduchu a začneme jimi plynule kmitat do stran, jako když stříhají nůžky. Celý pohyb vychází z kyčlí, NE z kolen. Snažíme se mít nohy co nejníže, ale nesmíme cítit bedra. Opět dýcháme pravidelně do břicha. Opakujte 12x ve 3 sériích.

Rotace v sedě

Sedneme si na zem a srovnáme se do Véčka. Ruce si složíme před tělo, ramena taháme dolů, hlava vzpřímená. Zvedneme mírně pokrčené nohy a nakloníme trup dozadu (držíme rovná záda), podsadíme pánev. S nádechem jdeme do strany a s výdechem se narovnáváme. Nohy by měly stát na místě, rotuje pouze trup. Pokud by nás začala bolet bedra, opřeme nohy o zem a pokračujeme v pohybu. Opakujte 10x na každou stranu ve 4 sériích.

 

Autor článku: Monika Šveňhová