Revoluce v domácím cvičení: Posilovací věž s využitím vlastní váhy

XUpTrainer je celá posilovna v malé brašně a můžete s ní cvičit doma nebo kdekoli venku. Navíc ke cvičení využívá váhy vlastního těla, usnadňuje provedení každého cviku a je šetrná na klouby.

Tento nový sportovní pomocník poskytuje nejširší paletu cviků s vlastní vahou těla. Umožňuje cvičit nové XUP originální cviky. Nahrazuje klasické posilovací stroje ve fitness centru a také zahrnuje cviky s TRX , TotalGym i prostou houpačku. Hodí se na cvičení doma, venku i v posilovně. Po tréninku můžete posilovací věž jednoduše vytáhnout ke stropu nebo sbalit do malé brašny.

Ideální pro zpevnění středu těla

Cvičení s XUpTrainer je vhodné pro začátečníky i trénované sportovce, kteří mají za cíl zhubnout, tvarovat, posilovat a zpevňovat celou postavu a zejména střed těla (core). To vše efektivně, zábavně a v krátkém čase.

Kladkový systém usnadňuje každý pohyb, šetří klouby a umožňuje cvičit náročné sestavy plynule správnou technikou i úplným začátečníkům, seniorům i tělesně postiženým.

XUpTrainer - zavěšený,,Závěsná posilovací věž XUPTRAINER umožní člověku pracovat s odlehčenou vlastní hmotností, proto je vhodný i pro seniory a pro jedince s tělesným postižením. Aby bylo cvičení zdravotně bezpečné a účinné, tak doporučuji dodržovat několik základních pravidel. Nejprve je důležité tělo zahřát a uvolnit příslušné svalové struktury, které budou součástí pohybové akce. Zapomínat byste neměli ani na dechovou složku: nádech - výdech. Výdech by měl být dvojnásobně delší době nádechu do pohybových struktur, které byly zatíženy. Na závěr by měla vždy přijít relaxace - uvolnění, promáchávání do svalových struktur, které byly během cvičení nejvíce aktivní," vysvětluje bývalá vedoucí katedry zdravotní tělesné výchovy a tělovýchovného lékařství na UK FTVS, docentka Blanka Hošková, CSc.

"Cvičení s XUPTRAINER přispěje k navýšení síly, koordinaci a tím i k soběstačnosti a v celkovém pojetí i kvality života," závěrem doplňuje Doc. PhDr. Blanka Hošková, CSc.

Na své si přijdou také trénovaní sportovci při unikátním, náročném a účinném posilování středu těla. Používáním pomůcky na cvičení také zmírníte či úplně odstraníte bolesti zad a kloubů.

Mgr. Ondřej Diviš - autor XUpTrainer

Autorem je český trenér fitness

Autorem vynálezu je Mgr. Ondřej Diviš, který pracuje od roku 2009 jako osobní trenér fitness do domu. Po pár letech praxe ale zjistil, že mu dosavadní pomůcky na trhu k práci nestačí.

"Rád v tréninku měním zaběhlé standardy, a tak jsem začal hledat pomůcku, která by pomohla mým klientům, většinou začátečníkům, cvičit kvalitně a v plném rozsahu silově náročné cviky již od začátku. Zejména shyby a kliky jsou pro netrénované jedince velmi náročné, ale také velmi důležité," dodává Ondřej Diviš.

Patent vyráběný v České republice

XUpTrainer - komplet

XUpTrainer je složen z kvalitních nerezových, hliníkových a otěruvzdorných materiálů a vyrábí se v České republice. Pět let trval vývoj a testování od nápadu po realizaci poslední verze XUpTrainer, než byl autor s výsledky spokojen. Technické řešení této fitness pomůcky je chráněno u patentového úřadu.

Nosnost posilovací pomůcky je 120 kg. Sbalíte ji do brašny o rozměrech 35×25×25 cm a celkové váze 4,5kg. Pro zavěšení stačí prostor 2×2 metry a dva pevné závěsné body nad prostorem ve výšce 2 až 2,5 metru. Může to být hrazda, trám, větev, nebo háky ve stropě.

Na webu www.xuptrainer.com si můžete cviky a tréninková videa přehledně filtrovat dle svalových partií, které chcete posilovat. Na výše zmíněných webových stránkách si pomůcku lze také objednat přímo od výrobce.

Skvělý tip na originální vánoční dárek, nyní za speciální cenu pro čtenáře Fitness-trenink-doma.cz. Při nákupu zadejte slevový kód "FitnessdomaCZ" a dostanete slevu 500Kč a dopravu po celé ČR zdarma. Tato akce platí pro prvních 5 nejrychlejších a nejdéle do neděle 17.11.2019.