Závěsný systém TRX

Co je to pomůcka na cvičení TRX a jak ji používat, se dočtete v tomto článku.

TRX je v posledních několika letech jednou z nejžádanějších fitness pomůcek. V žádném fitness centru by neměl chybět. Přináší rychlé výsledky za minimální časové období. TRX Suspension Training - Total Body, Resistance, eXercise = cviky pro zatížení celého těla. Závěsný systém nám pomáhá rozvíjet komplexní svalovou sílu. Při cvičení se využívá funkčních pohybů i dynamických poloh. Díky cvičení v různých polohách svalová hmota narůstá rovnoměrně a je eliminováno riziko zranění.

V historii bylo závěsné cvičení využíváno již v římských elegiích a starověké Číně. Jako první jej využili především akrobaté a gymnasté. V novodobější historii zmiňme především americké námořnictvo. Ti závěsná lana používali k udržení kondice během náročných misí. Velká výhoda je i to, že ke cvičení stačí menší prostor. Právě z toto byl jeden z důvodů, proč vojáci na lodích cvičili právě na závěsných lanech.

Druhů TRX je velké množství a počet stále narůstá. Nejvyužívanější ve fitness centrech je TRX PRO Kit, dalším je TRX HOME Kit - varianta pro domácí cvičení. Další je TRX Army Styl, který se hodí pro Hardcore tréninky.

Cvičení na TRX mnoho fitness center nabízí i jako skupinovou lekci. I přesto, že instruktor Vám ukáže velké množství cviků, které později můžete provádět sami, tak je před první lekcí vhodné absolvovat se zaškoleným osobním trenérem. Ten Vás upozorní na důležité momenty, které je třeba si během tréninku hlídat a případně Vám dá konkrétní doporučení do Vašeho tréninku.

Přeji Vám hodně zábavy se závěsným systémem a věřím, že i díky němu se Vám podaří dosáhnout cíle, který jste si dali :-)

Autor článku a fota cviků: Mgr. Martina Libá