Zpět do formy - snadno a doma!

Návrat do pracovního procesu po volnějším létě bývá drsný. Návrat do fitness formy ještě drsnější. My to však zvládneme rychle, snadno a doma, za pomoci pár základních cviků!

Cviky, které si dnes ukážeme Vám zaberou jen pár minut a můžete je cvičit ráno před odchodem do práce, i večer třeba u sledování Vašeho oblíbeného seriálu. Jedná se o základní cviky jako je dřep, klik, a horolezec. Potřebovat budeme jen podložku a vlastní tělo.

Soustřeďte se především na správnost provedení, žádné pohyby neprovádějte švihem a u všech cviků se snažte soustředit na dýchání do břicha. Díky tomu budeme rovnou pracovat i na zpevnění core a břišních svalů. Pokud nevíte jak na to, zde jsme se to učili.

Dřep na široko

Rozkročíme nohy více než je šíře ramen. Špičky vytočíme mírně ven a srovnáme se. Stáhneme ramena a nadechneme do břicha. Uděláme dřep tak, že tlačíme kolena od sebe (jdou za špičkami) a s výdechem se vrátíme do počáteční pozice. Opakujte 20x ve 3 sériích.

   

Tricepsový klik

Dnes se naučíme snazší tzv. dámskou variantu tricepsového kliku. Budeme se soustředit na zpevnění břišní stěny, stažení ramen dozadu a tlačení loktů k tělu. Tím zapojíme právě triceps. Takže se srovnáme do pozice kliku. Podsadíme pánev, nohy necháme volně ležet, ruce si dáme na úzko podél těla a stáhneme ramena. S nádechem jdeme dolů a s výdechem se vracíme zpět. Opakujte 8x ve 3 sériích.

Horolezec

Nastavíme se do klasické pozice prkna. Na dlaních kdy jsou zápěstí a ramena v jedné linii. Nadlehčíme na špičkách, nohy jsou mírně povolené v kolenou. Máme rovná záda a celé tělo je v jedné rovině. V tuto chvíli s výdechem přitáhneme jednu nohu k tělu tak, aby nám zůstala rovná záda. Hne se jen ta noha. S nádechem vrátíme nohu zpět a s výdechem přitáhneme druhou nohu. Snažíme se o co nejvíce plynulý pohyb. Celou dobu pravidelně dýcháme do břicha. Opakujte 10x na každou stranu ve 4 seriích.

 

Autor článku: Monika Šveňhová