Osobní trenér Richard Soja MBA

Akce pro ženy z Prahy
Pokud chceš zlepšit svou kondici, být zdravější a dostat se do formy ... a hlavně si formu a zdravý životní styl udržet.
Vyzkoušej si můj osobní trénink ZDARMA a zjisti, jak můžeš dlouhodobě pracovat na svém zdraví.
Napiš zprávu ✉

Pokrytí služeb trenéra do domu:

Působiště ve fitness centru:

 • Fitko Václavák

Vzdělání:

 • FreshAkademie - akreditované vzdělávácí středisko
 • FitOneAcademy - akreditované vzdělávací středisko
 • Business Institut - profesní vzdělávácí program MBA
 • Refit - masérské kurzy
 • Nutris - poradce pro zdravou výživu

Zkušenosti:

 • od roku 2017 - osobní trenér
 • od roku 2018 - masér
 • od roku 2020 - poradce pro zdravou výživu

Certifikáty a osvědčení:

 • FreshAkademie - instruktor fitness
 • FreshAkademie - trenér kondičního posilování
 • FreshAkademie - trenér kulturistiky II. třídy
 • FitOneAcademy - instruktor fitness
 • ReFit masérká škola - masérská licence
 • Nutris - poradce pro zdravou výživu

Cizí jazyky:

 • čeština, angličtina

Trenér s velkým ,,T´- doporučuji ????

ze dne 21.3. 2023, hodnotil/a: Ivana Kalašová

K Ríšovi chodím pravidelně na tréninky už přes rok. Zaujal mě tím, jak moc přátelský a pochopitelný pro všechny lidi je. Líbí se mi i lokalita, fitko je soukromé a funguje na bázi klient - trenér, čili ne pro veřejnost. Já osobně potřebuju někoho, kdo přistupuje individuálně a dokáže vycítit, jaký člověk je. Protože podle toho se odvíjí přístup, tempo a síla při tréninku. Teď, když to píšu, tak si uvědomuji, jaký kus práce jsme udělali a jaké tréninky mám teď a jaké byly před rokem :)). I tohle je cesta, při které je třeba trpělivost ????. V Ríšovi mám 100% důvěru... jde vidět, že ho práce s lidma baví. Je pro mě MENTOR, nikoliv jen trenér. Dokáže mi dát ke všemu názor i doporučení ( cvičení, strava, doplňky, spánek, biohacking ...), a dává mi to smysl... posouvá moje tělo na lepší úroveň. Určitě bych neměnila, protože takových lidí, co jsou empatický, práce je baví, přihodí informace navíc, kde nehraje roli ego...je málo :)). Jde vidět, že pro to žije :))

Nejlepsi trener

ze dne 21.3. 2023, hodnotil/a: Evelin

Najít dobrého osobního trenéra je často problém, ale já jsem oslovila Richarda a bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem udělala. První sezení s ním bylo naprosto WOW ( opravdu poznáte, v jaké jste formě :) ). S Richardem pracuji ráda, protože je milý, skromný, zapálený, zábavný , přátelský, skvělý motivátor a je pro vás výzvou být lepší - to se mi líbí a v to jsem také doufala. Všechna cvičení, která spolu děláme, nejsou náhodně vybraná, ale na míru a naprosto vám roste sebevědomí a praxe. Rozhodně vidím velké zlepšení na své odolnosti a fyzičce od prvního sezení a to mě extra těší. Každé sezení je zábavné, aktivní , pozitivně náročné a uspokojující. Jsem super šťastná, že mám tento tým práce s Richardem a mohu ho jen doporučit ! Fantastický osobní trenér!

Doporučujem

ze dne 22.12. 2022, hodnotil/a: Michaela

Richarda ako trénera veľmi doporučujem kvôli jeho profesionálnemu prístupu. Tréningy mám pár mesiacov a som veľmi spokojná. Je veľmi férový a je vidieť, že ho práca trénera veľmi baví.

Doporučuji

ze dne 21.9. 2022, hodnotil/a: Taťána Saskevičová

Doporučuji. Je to super člověk a skvělý trenér.

moc doporucuji!

ze dne 21.9. 2022, hodnotil/a: Valentýna Mrázová

S Richardem mám moc dobré zkušenosti. Skvělý profesionální trenér, který přemýšlí o nejlepší cestě pro každého jednoho klienta. Mohu jen doporučit!!

VÍCE NEŽ PROFESIONÁL

ze dne 21.9. 2022, hodnotil/a: Mary Dejak

Richard je takovým trenérem a koučem se kterým cvičení je stylem života, i když se občas nechce díky jeho přístupů, odcházím s úžasným pocitem po každém tréninku, ´jak ty to děláš?´ :-). Vřelé doporučuji obzvlášť na začátku když začínáte cvičit, je potřeba znát spoustu věcí ohledně správného dýchání a držení těla. DOPORUČUJI!

Doporučuji

ze dne 21.9. 2022, hodnotil/a: Yana

S vděčností zanechávám recenzi na trenéra, díky kterému se mi brzy splní sen o mém zdravém a krásném těle!???? Richard dokázal neuvěřitelnou věc!???? Každý člověk potřebuje individuální přístup, který ho přiměje dosáhnout nové úrovně, zvýšit své sebevědomí a také motivaci. Richard je velmi citlivý trenér, který se své práci věnuje na sto procent a do tréninku vkládá všechny své znalosti a bohaté zkušenosti. Cvičení miluji, protože se vždy najde místo pro humor, přísnou disciplínu a podporu, která je někdy velmi potřebná. Trenér nikdy v těžké chvíli nekončí, ale naopak dělá vše pro dosažení nejlepšího výkonu jedince. Díky tvrdé práci a kvalitnímu tréninku dosahujeme vysokých výsledků, které nás nutí nevzdávat se, ale pouze jít vpřed!????

Doporučuji

ze dne 14.9. 2022, hodnotil/a: Jaroslav Kostecký

S Richardem trénuji asi rok a půl. Ne vždy bylo snadné přinutit se k výkonu, jaký jsem si předsevzal. Richardův kamarádský přístup podporovaný sebejistou trenérskou tvrdostí mi vyhovuje, a tak mě dokázal výborně motivovat. S jeho přispěním jsem se dostal na maximální váhy, které jsem kdy zvedal a vzpíral. Richarde, díky!

Uzasny trener

ze dne 18.6. 2022, hodnotil/a: Ilhana Herenda

„Perfekni individuální profesionální přístup.Richard mi vždicky ukázal nové cviky a vždicky poctivě vysvětlil. Přišla jsem do fitnessu a Richard mi vratil motivace .Tvrdě jsme cvicili a práce byla znát. Rozhodně doporučuji. Super jak na fyzičku, tak i psychiku. Díky Richarde“

Doporučuji

ze dne 25.10. 2021, hodnotil/a: Barbora Hrochová

Richard, je člověk na právem místě. Má několika leté zkušenosti v oblasti fitness i je velice úspěšný závodník. Pokud chcete zasvětit do života fitness, shodit, či připravit na soutěž neváhejte a zvolte za svého trenéra Richarda

Doporučuji

ze dne 28.9. 2021, hodnotil/a: Iva Kubíčková

S Richardem jsem začala cvičit v na začátku tohoto roku. Osobního trenéra jsem do té doby nepoužívala. Cvičení s Richardem mě baví hlavně proto, že cvičení není monotónní. Každý trénink je jiný, stále přichází s novými cviky a novými metodami, ale vždy přizpůsobený aktuálnímu stavu a potřebám. Naučil mě správně cvičit, aby to vše dávalo smysl, dokáže povzbudit a namotivovat během tréninku a těžkých cvicích. Tréninky má vždy předem připravené, dokáže poradit se stravou a suplementy tak, abyste dosáhli svých vytyčených cílů. Richard je opravdový profesionál a je vidět, že sport pro něj není jen hobby, ale skutečná práce, které po všech stránkách rozumí, jeho osobní a přitom profesionální přístup, kultivované vystupování a inteligentní projev jsou jeho předností.

Doporučuji

ze dne 27.9. 2021, hodnotil/a: Barbora Hrochová

Richard, je člověk na právem místě. Má několika leté zkušenosti v oblasti fitness i je velice úspěšný závodník. Pokud chcete zasvětit do života fitness, shodit, či připravit na soutěž neváhejte a zvolte za svého trenéra Richarda

Reference

ze dne 22.7. 2021, hodnotil/a: Jakub Pôbiš

S Richardem jsem trénoval 6 měsíců, přes léto si nyní dávám pauzu kvůli dovoleným. Dokáže připravit pestré tréninky, ať už individuální nebo skupinové. Oceňuji dochvilnost, časovou flexibilitu a spolehlivost. Neruší tréninky na poslední chvíli. Lze si tedy naplánovat tréninky na měsíc dopředu a spolehnout se na to, že všechny proběhnou podle dohody.

Trening s Risom

ze dne 8.6. 2021, hodnotil/a: Paulina Maslakova

Odporucam najma pre tych, ktori chcu vidiet vysledky rychlo. S Risom som mala prvu hodinu, ktora bola fyzicky narocna, ale zvladnutelna. Velmi sa mi paci, ze na zaver kazdeho treningu sa cvici 10 minut brucho. Pozitivne hodnotim aj Risov pristup, kedze sa vzdy snazi dohodnut na spolupraci a je otvoreny navrhom. Celkovo sa mi pacil Risov pristup a hodina bola super (citila som aj take svaly, o ktorych som nevedela, ze ich mam :D ), najma pre ludi, ktori su motivovani vidiet vysledky rychlo a najlepsie uz maju nejake skusenosti s cvicenim.

Trenér opravdu pro všechny :)

ze dne 24.3. 2021, hodnotil/a: Luboš Kuběnka

Richard je opravdu skvělý zkušený trenér, který umí poradit jak začátečníkům, tak i pokročilým sportovcům. Věnuji se závodně kulturistice a díky Richardovi znám další cviky, díky kterým zase o něco lépe procvičím svaly a trénink je pestřejší, což mě určitě posune zase o kus dále.

Skvělý trenér i parťák

ze dne 24.3. 2021, hodnotil/a: Stanislav Bluďovský

Richardův přístup je komplexní, náročný a funkční. Neslíbil mi modré z nebe, namísto toho mi nastínil, co budu muset dělat, jak to dlouho potrvá. Tréninky jsou vyčerpávající přesně tak akorát, máte pocit, že jste zabrali ale odejdete po svých. Osobní a kamarádský přístup, perfektní vysvětlovaní a ukázka cviků. Skvěle se s ním i povídá, takže tréninky jsem vnímal jako setkání dvou kamarádů. Co jsem ocenil byla i úvodní lekce, za kterou si nic neúčtuje a kde si máte možnost vše probrat a zároveň ujasnit, že vám jako trenér bude vyhovat

Skvělé

ze dne 21.3. 2021, hodnotil/a: Jaroslava Ševčíková

Hned při prvním setkání se mi zalíbil Richardův přátelský a zároveň profesionální přístup. Měla jsem trochu obavy, že mě cvičení po pár trénincích přestane bavit, ale opak je pravdou - dokonce jsem se začala na cvičení těšit. Ve fitku se odreaguju a zároveň vím, že cvičím pod profesionálním dohledem. Richard mě motivuje k výkonům, které bych bez jeho pomoci nezvládla. Určitě doporučuji :)

Maximální spokojenost

ze dne 19.3. 2021, hodnotil/a: Kristián Keder

V případě, že hledáte tréningy na profesionální úrovni nebo se chcete naučit jak správně cvičit aby jste dosáhli žádoucí výsledky, tak určitě doporučuji Richarda. Ne jenom, že se díky jeho skvělé asistenci a přátelskému individuálnímu přístupu dokážete efektivním způsobem dopracovat k vytoužené postavě, ale rovněž vám spolupráce s ním přinese mnoho zkušeností v oblasti fitness. Jsem si jist, že mluvím za většinu když řeknu, že výběrem pro Richarda jako vašeho trenéra je spokojenost určitě zaručena. :)

Doporučuju!!!! Nejlepší trenér v Praze

ze dne 19.3. 2021, hodnotil/a: Susan Štyksová

S Richardem cvičím už více než 5 měsíců a pokud se podívám zpětně na své rozhodnutí, jít do toho zrovna pod jeho vedením, nemohla jsem se rozhodnout lépe. Tréninky nikdy nejsou stejné, začíná se pěkně od píky a postupně se nabalují další a složitější cviky. Každým tréninkem se člověk viditelně posouvá dál a dál. Díky jeho přístupu, kdy výmluvy nemají smysl, se mnohdy člověk s úžasem octne i tam, kam vůbec netušil, že své tělo může přinutit bezpečně dojít. Vždycky je nějaká hranice, za kterou se ještě dá posunout. Při tom se ale můžete spolehnout na skvělé znalosti těla, což zabrání tomu, aby si člověk nějakou nevhodnou pozicí ublížil. Příjemnou součástí tréninků je pro mně i pokec, při kterém se zase člověk dostane mimo shon pracovního dne a kromě tréninku těla si odpočine i mysl. Pokud tedy člověk hledá profesionála, do jehož rukou se může bez obav vložit, potřebuje na sebe tak trochu bič a chce se někam posouvat a ne jen přešlapovat na místě, je dle mého Richard tou nejlepší volbou!

Richard Soja

ze dne 19.3. 2021, hodnotil/a: David Dava

Profesionální a dobře odvedené masáže. Doporučuji všem! Po namáhavé práci, po častém sezení v kanceláři, pak tělo potřebuje relax a bolavá záda vždy Richard správně napraví. Dopřejte si ten LUXUS i vy :)

Best trainer ever

ze dne 19.3. 2021, hodnotil/a: Sherif Hesham

I am exercising with Richard since December for more than three months now, and I would say that he has a very good experience, he was able to change my weigh, my body’s shape in only three month which is quite amazing. He is well organized and dedicated to his clients. Good price compared to excellent results. Also can speak English very well so i highly recommend for expats as well.

The best coach in the city center

ze dne 27.9. 2020, hodnotil/a: Trevor Wang

I was looking for a patient and friendly coach in the city center. My friend recommend me Richard. and Richard indeed a perfect coach i was looking for. Richard explained everything with patience, and take things step by step as I need. He is very comfortable to be around. and yet he is no doubt very professional. Highly recommended...😊👍

Nohy v ohni po každém tréninku!

ze dne 25.9. 2020, hodnotil/a: Lucie Pažoutová

Richardovy tréninky jsou náročné, díky bohu za to! Sama bych si takovým způsobem nezacvičila. Vážím si cvikové rozmanitosti a Richardova nasazení pro odvedení efektivního tréninku. Doporučuji všem, kteří si chtějí jít za svým cílem.

Fajnovy trenink

ze dne 20.9. 2020, hodnotil/a: Marek Leffler

Super! Před měsícem jsem měl s Richardem vstupní konzultaci a trénink rovnou poté. Udělal jsem si prostor v diáři 120 minut a vše jste stihli. Domluvili jsme se na 3 měsíční spolupráci, a už teď vím, že budu prodlužovat minimálně o další 3 měsíce. Jsem spokojen jak s přístupem, který je vždy pozitivní a plný energie. Vždy se na trénink těším a z něj odcházím příjemně zničen. Svaly pak cítím 1-2 dny a pak mám další trénink. Richard nastavuje tréninky vždy na 7-14 dní dopředu, tak že máte jistotu že tam pro vás bude, tak jako vy pro něj. Platba za tréninky je nastavena vždy k 5. v měsíci, v tomhle to má systematiku a já mám vždy přehled o počtu tréninků a kolik platím. Rozhodně doporučuji pro pracovně vyčerpané lidi, kteří se sebou chtějí něco dělat a nemají zkušenosti.

Maximální spokojenost

ze dne 19.9. 2020, hodnotil/a: Sergej Malinowskiy

Pokud se rozhodujete začít cvičit, tak je Richard ta nejlepší volba na Praze 1. Rozhodně doporučuji. Začal jsem s ním cvičit před začátkem léta abych zpevnil postavu a nyní je to 4 měsíce spolupráce. Richard má spolupráce 3, 6, 9, 12 měsíců... při každé délce spolupráce máte určité výhody, které jindy nedostanete (diář, měření za lepší cenu, rozpis, a Whatsapp podporu,...). Richard mě motivuje a má ve všem systém, ví co dělá. Pro váhavé - první trénink je zkušební a zdarma! :-)

skvelý tréner

ze dne 17.9. 2020, hodnotil/a: Dominika Kleinová

Vďaka Rišovi mam blízko k privlastku sexsymbol 😃 😃 skvelý prístup, tréning pripravený na mieru, ak si zaplatíte viac treningov poskytne rôzne benefity (fitness diar, levnejší meranie...).

Skvelý tréner

ze dne 15.9. 2020, hodnotil/a: Nataly Hlinková

S Richardom som začala cvičiť koncom júna a po prvom tréningu som vedela, že to bola skvelá voľba. Som spokojná s dohodou o čase tréningov, tak aj so systémom, ktorý Richard má. Každý posledný tréning v týždni sa dohadujeme na týždeň nasledujúci. Richard má minimálnu dĺžku spolupráce 3 mesiace a ma to svoj dôvod, pretože za ten čas skutočne vidíte výsledky. Je to lepšie ako chodiť mesiac od mesiaca k inému trénerovi. Trénujeme spolu 3x týždne a Richarda na spoluprácu môžem len doporučiť.

3-4 tréninky týdně, 12-16 měsíčně a výsledky jsou vidět po měsíci. :-)

ze dne 3.6. 2020, hodnotil/a: Tomáš Surý

Už skoro rok cvičím pod vedením Richarda a nemůžu si stěžovat. Dlouhou dobu jsem bojoval s nadváhou a právě Richard mi pomohl se nadváhy zbavit. Jídelníčky jsou individuální a snaží se vyhovět i přáním klientů. Tréninky nejsou jednotvárné a vždy přijde s něčím novým, co vás odrovná a druhý den cítíte úplně všude. :D Při tréninku dbá na to, aby byl cvik proveden správně a člověk si neublížil a také na to, aby se člověk něčemu přiučil a do budoucna se nebál chodit cvičit i sám. Chodím cvičit 3-4x týdně. :-)

První zkušenost s Richardem

ze dne 3.6. 2020, hodnotil/a: Roman Majerech

První vstup do světa posilovny pro mě znamenal strach a nejistotu. Všude svalovci a mezi nimi si člověk nepřipadá dobře. Abych v něčem vydržel musím cítit oporu a musí mě to bavit. A to díky Richardovi mám. Tréninky mě baví, vím co mám dělat, aby to bylo dobře. Nebojím se a hlavně vidím výsledky. Díky tomu, že to pro Richarda, jako trenéra, není jen obyčejná práce, ale hobby, není to pro mě jen další povinnost, z které budu chtít utéct.

Skvělý přístup

ze dne 3.6. 2020, hodnotil/a: Monika Fröhlichová

Trenér jak má být. Všechno vám vysvětlí, ukáže a naučí vás správnou techniku cviků. Pokud začínáte, dá vám dobré základy těch nejdůležitějších. Je s ním skvělá komunikace. Jen si dejte pozor chodit včas a pokud už přijdete později, napište to ještě dřív než tam máte být. Úžasný trenér, který vás dokáže posunout dál.

Špička v oboru

ze dne 21.5. 2020, hodnotil/a: Barbora Hrochová

Richard je člověk na svém místě. Své práci rozumí, vždy dbá na preciznost cviků, vše Vám vysvětlí techniku, účel i provedení cviků. Co se týče stravy, nemusíte se bát, že budete mít denně kuřecí s rýží. Říši jídelníček je chutný a pestrý, kila jdou dolu, ani nevíte jak /)

Doporučuju

ze dne 21.5. 2020, hodnotil/a: Adam Krivánek

V pohodě přístup, zkušenosti, a přátelská atmosféra. Doporučuju.

vložit referenci

Cenové podmínky:

 • Ukázkový trénink ZDARMA
 • Trénink doma 1000 Kč základ + částka za obtížnost a dopravu.
 • Cena za osobní trénink ve fitness centru od 590 Kč

Kontaktní formulář

Máte zájem o mé služby? Chcete si trénink nejprve vyzkoušet? Kontaktujte mě prosím prostřednictvím formuláře uvedeného níže.