Sexy bříško za 15 minut? Ano! Video pro portál PROŽENY.CZ

V reportáži pro server PROŽENY.CZ se trenér Ondřej Diviš zaměřil na efektivní posilování břišních svalů v pohodlí domova s využitím PET lahve s vodou.

Vyhlaste válku té nevzhledné pneumatice v pase, která se vás zuby nehty drží! Stačí vám k tomu jen 15 minut denně, PET lahev s vodou, pevná vůle a náš dnešní článek! Připravili jsme devět super cviků, které vás zachrání, a k tomu jídelníček na celý týden. A co je na tom nejlepší? Vše zvládnete v pohodlí domova!

Obalené bříško je noční můrou snad všech, kteří vlastní alespoň jedno zrcadlo a občas se do něj i podívají. A když k tomu třeba váš kolemjdoucí partner prohodí cosi o postavě a ?kompletním přezutí na zimní pneumatiky?, není co řešit: tohle se musí změnit! Začít přitom můžete už dnes ? s naším videem. V něm vám odborník na domácí cvičení Ondřej Diviš postupně ukáže devět cviků na účinné posílení a hubnutí bříška:

PŘEJÍT NA CELOU REPORTÁŽ I S VIDEEM NA PORTÁLU PROŽENY.CZ ->

Kolik, jak často a za jak dlouho?

Sestava s PET lahví, kterou jste viděli na videu, by vám měla průměrně zabrat 15 minut. Celkem devět cviků je přitom rozděleno do tří sérií po třech cvicích. ?Každý cvik je zaměřený na posílení jiné části bříška. Každou část je třeba opakovat osmkrát, přitom mezi sériemi byste neměli dělat pauzy delší než jedna minuta,? vysvětluje trenér fitness Ondřej Diviš.

Břišní svaly byste měli procvičovat minimálně 3x týdně, ovšem ideálně by to mělo být každý den! Nebojte se přitom bolesti. Zatímco ostatní svaly v těle potřebují po tréninku odpočinek, bříško můžete prohánět denně. Pokud vás břišáky při cvičení bolí, nepřestávejte - je to správně! Výsledky budou patrné po každém domácím tréninku, výrazné zpevnění čekejte do 6 až 8 týdnů.

Co vám ještě pomůže

Cvičící režim je dobré podpořit i dalším pohybem. "Na shazování kil v oblasti pasu pomůže běhání, jízda na kole, chůze do kopce, plavání nebo třeba skákání přes švihadlo," doporučuje trenér Ondřej Diviš.

Autor: MICHAL SNÍŽEK, 25. 01. 2011