Jak zhubnout břicho za 10 minut cvičením s XUP

Cvičením s XUpTrainer můžete rychle dosáhnout pevných, plochých břišních svalů. Důležité je zvolit přiměřenou obtížnost a udržet správnou techniku cvičení. Více o XUP - posilovací věž.

Tento článek je doplněný o tréninkové video zaměřené na zpevňování hýždí, boků a stehen a na zpevňování břicha. Tréninkové video JAK ZHUBNOUT BŘICHO. Ve videu jsou jednotlivé cviky poskládány tak, abyste břišní svalstvo procvičili komplexně, v krátkém čase a s důrazem na výsledek. Doporučuji cvičení provádět denně.

1) Jakou zvolit obtížnost při cvičení břicha

Obecně lze říci, že vhodnou obtížnost cvičení při cvičení břicha s cvičební pomůckou XUP zjistíte až když daný cvik několikrát provedete. Pokud Vás bolí v oblasti beder a neudržíte mírně podsazenou pánev, pak si musíte cvičení zjednodušit. Pokud zvládnete celý trénink bez větší námahy, pak je zapotřebí si cvičení ztížit. Dle charakteru cvičení lze obtížnost měnit posunem opěrných bodů vpřed či vzad, změnu můžete provádět plynule během cvičení.

2) Jaká je správná technika cvičení břicha

Správná technika cvičení znamená udržení správné polohy všech tělesných segmentů po celou dobu cvičení. Při cvičení břicha si hlídejte následující segmenty - brada svírá s krkem pravý úhel, hlava je vytažená a v prodloužení páteře, ramena jsou stažena směrem k hýždím a mírně vzad, pánev je v mírném podsazení.

3) Jak dýchat při cvičení břicha

Velmi důležité při cvičení břišních svalů je kontrola dechu. Břišní svaly jsou pomocným výdechovým svalstvem. Aby při cvičení docházelo k jejich aktivaci v plném rozsahu, je důležité při zkracování břišních svalů vydechovat. Naopak nádech by měl probíhat při prodlužování břišního svalstva. Snažte se při cvičení břicha po celou dobu dýchat nosem a nádech směřovat do spodní části břicha.

Abyste výsledku dosáhli co nejdříve provádějte cvičení na břicho každý den. S XUP Vás cvičení bude bavit a brzy uvidíte výsledky. Přeji pevnou vůli a hurá do toho.

XUpTrainer - posilovací věž

Autor článku: Mgr. Ondřej Diviš