Výživové poradenství

Paleo (fitness) cukroví

Vánoce, velké téma co se týče stravy. Chcete si upéct něco zdravějšího a přitom tak chutného jako klasické cukroví? Těsto plné mouky a cukru Vás neláká? Nebo se snažíte dodržovat paleo stravu a nechcete ani na Vánoce příliš vybočit?

Podzimní jídelníček pro zdraví!

Máme tu podzim a s tím i velký nápor bacilů a virů, kteří nás dennodenně ohrožují. Všude všichni prskají a kýchají a Vy se chcete udržet co nejdéle zdraví? S tím Vám dnes zkusím trochu pomoci.

Jídelníček zdravě hravě a hlavně rychle!

Stále slyším tu samou větu "Nemám čas si to jídlo připravit". A co Vy? Máte čas si jídlo připravit? Že ne? Tak já Vám dnes ukážu návrh jednoho rychlého jídelníčku, který si zvládnete připravit během hodiny v neděli na celý týden.

Odlehčený jídelníček do plavek

Venku tropy a Vy se snažíte ještě shodit poslední kila před dovolenou? Využijte toho, že v horkém počasí nemáte tolik chuť k jídlu a pojďte se lehce a zdravě najíst.

Oříšky a semínka pro zdraví

Víte které druhy oříšků a semínek jsou pro naše tělo přínosné? Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího. Více čtěte v tomto článku.

Důležitá role vlákniny

Jaké pozitivní účinky má vláknina, doporučená denní dávka a kdy si vlákninu zařadit do jídelníčku. To vše se dočtete v tomto článku.

VÝŽIVA - nutrice

Jaký je správný poměr živin v organismu? Jakou funkci mají živiny přijímané v potravě? Na tyto a další otázky odpovídáme v tomto článku.

Vzorový jídelníček pro ženy

Připravili jsme pro Vás vzorový jídelníček na 7 dní pro ženy, které cvičí méně jak jednu hodinu denně a chtějí hubnout.