Jak zhubnout břicho efektivně!

Jak mít ploché a pěkné břicho za 8 minut cvičení denně. Návod naleznete v tomto článku.

Mít ploché a pěkné břicho vyžaduje značné úsilí. Rádi bychom vám touto cestou ve vašem snažení pomohli, proto jsme se zde zaměřili na posilování břišních svalů. Rozebereme správnou techniku cvičení, kontrolu dechu, rychlosti cvičení a závěrem vám v tréninkovém videu s "XUpTrainer - domácí posilovací věží" ukážeme velmi efektivní cvičení na břicho. Kdo již tuto posilovací pomůcku doma má, může si dle videa rovnou zacvičit a pak to nejlépe opakovat každý den, zabere vám to 8 minut. Nejprve však k technice, cvičení až po čtení.

Technika posilování břišních svalů

1) Správná základní poloha

Před zahájením každého cviku je zapotřebí zaujmout správnou základní polohu cviku. Při cvičení na břicho to znamená pohlídat si následující segmenty a držet je v této poloze po celou dobu cvičení - brada svírá s krkem pravý úhel, hlava je v prodloužení páteře, ramena jsou stažena směrem k hýždím a mírně vzad, pánev je v mírném podsazení. Doporučuji, abyste cvičení prováděli před zrcadlem a mohli správnou polohu kdykoli sami zkontrolovat.

2) Kontrola dechu a rychlost cvičení

Dalším důležitým prvkem při cvičení břišních svalů je kontrola dechu a rychlost prováděných cviků. Břišní svaly jsou pomocným výdechovým svalstvem. Aby při cvičení docházelo k jejich aktivaci v plném rozsahu, je důležité při zkracování břišních svalů vydechovat. Naopak nádech by měl probíhat při prodlužování břišního svalstva. Snažte se při cvičení dýchat nosem a nádech směřovat do spodní části břicha, abyste pozitivně ovlivňovali funkci vnitřních orgánů. S dechem souvisí také rychlost prováděných pohybů. Snažte se dýchat přirozeně a pohyby provádět stále stejnou plynulou rychlostí. Rytmu dechu poté přizpůsobte i rychlost cvičení. Většinou se prodlouží doba trvání každého cviku a sníží se celkový počet opakování, ale efekt je značný.

3) Aktivace různých svalových vrstev břišních svalů

Abyste mohli břišní svaly efektivně zpevnit, je potřeba vědět jaké vrstvy břišních svalů se do pohybu zapojují. Břicho pracuje vždy jako celek, ale v závislosti na pohybu končetin a trupu se mění míra aktivace jednotlivých svalových vláken. Svalové vrstvy břicha si můžeme rozdělit na přímé břišní svalstvo, šikmé břišní svalstvo a hluboké břišní svalstvo. Které vrstvy se kdy a jak zapojují nejlépe pochopíte z tréninkového videa, které naleznete níže.

Tréninkové video - Jak zhubnout břicho efektivně!

  1. cvik ve videu - klek, uchopíte XUP madla a provádíte rozvinutí trupu směrem vpřed. Posilujete přímé břišní svaly a hluboké svalové vrstvy.
  2. cvik ve videu - sednete si na XUP sedák a současně přitahujete kolena a hrudník k sobě. Cvičíte přímé spodní i horní břišní svaly.
  3. cvik ve videu - podpor ležmo, nohy do XUP sedáku a provádíme krčení dolních končetin do stran (pokud je pro vás cvik náročný, vložte si do sedáku kolena). Zpevňujete šikmé břišní svaly a hluboké břišní svaly.
  4. cvik ve videu - leh na záda, paty do XUP sedáku a provádíme odvinutí páteře do mostu. Posilujete přímé břišní svaly a hluboké zádové svaly.

Na stránkách www.xuptrainer.com naleznete další tipy, triky a videa na efektivní a zábavné cvičení. Kdo ještě XUpTrainer doma nemá a efektivitu cvičení by si chtěl nejprve osobně vyzkoušet, pak nás neváhejte kontaktovat na xup@xuptrainer.com.

Přeji mnoho úspěchů a vytrvalosti při cestě za vašimi tréninkovými cíly.

S přátelským pozdravem

Mgr. Ondřej Diviš

Osobní trenér a autor posilovací pomůcky XUpTrainer.