Jak zhubnout do plavek? Zkuste kruhový trénink!

Máme tu letní teploty a s tím spojený problém "jak na postavu do plavek". Nechce se Vám se hodiny potit ve fitku? Přemýšlíte jak "snadno" zhubnout a zpevnit i doma? Zkuste to za pomocí kruhového tréninku! 

Co je vlastně kruhový trénink?

Jedná se o střídání cviků s vysokou intenzitou (kardio) a nízkou intenzitou (posilování). Cvičí se v určitých časových intervalech. Většinou kolem 40-50s cvičíte a 10s máte pauzu mezi stanovišti (cviky). U tohoto tréninku je dobré, abyste již měli nějaké základy a ovládali správnou techniku cviků (dřepy, prkno, angličáky, atd.).

Naším cílem je vydat ze sebe maximum, snažte se celý trénink odjet plynule, nelajdat se a být stále v tempu, aby se nám udržela tepovka vysoko a my stále spalovali. Může se využívat velké množství pomůcek jako různé činky, bosu, expandéry, trx atd. Ale my si dnes ukážeme příklad kruhového tréninku, na který Vám bude stačit jen Vaše vlastní tělo, lehké činky (stačí lahve s vodou) a podložka.

Tak hurá do toho :)

Kruhový trénink na celé tělo

Jako první se vždy zahřejte. Dejte si cca 5-10min běhu na místě, skákání přes švihadlo atd. Svaly a klouby se musí zahřát.

Poté se dynamicky protáhněte, prokružte klouby a proveďte základní protažení.

 7stanovišť - 40s cvičíme 10s pauza (doporučuji si stáhnout do telefonu časovač, aplikací je na to spousta)

  •  výpady s činkou nad hlavou
  •  střídavé prkno (střídavě pokládáte lokty a jdete zpět na dlaně v pozici prkna)
  •  upažování s činkami ve výpadu
  •  angličáky
  •  ťukání s činkami v leže na břiše (nataženýma rukama opisujete oblouk kolem těla a vždy před hlavou a nad zadkem si "ťuknete")
  •  cyklista
  •  skákání přes švihadlo

Po odcvičení celého kola si dejte 2minuty pauzu na napití. Opakujte 4x.

Nakonec se vždy alespoň 10min protahujte, aby se svaly uvolnily a druhý den nebolely.

 

Tímto druhem tréninku nejen spálíte spoustu kalorií, ale zároveň tělo i tvarujete. Mimo hubnutí také posilujete kardiovaskulární systém, zlepšujete svou fyzickou kondici a zvětšujete kapacitu plic. Za pomoci správného jídelníčku (ukázku najdete zde) a cvičení kruhového tréninku alespoň 3x týdně, se určitě plavkové sezony nemusíte bát :)

Pokud máte další nejasnosti nebo ještě neumíte správně technicky cvičit, nebojte se obrátit na zkušeného trenéra, který Vám ukáže ten správný směr.

Autor článku: Monika Šveňhová